ورود

ثبت


پیشگیری از آسیب های اجتماعی

بیست نکته حیاتی برای کمک موثر به زلزله زدگان

بروز حوادث مختلف درکشور و مطالعه مسايل گوناگونی که پس از آنها به وجود می‌آید، گوياي اين قصه تلخ است که ظاهراً تجارب این همه حادثه، نتوانسته است چراغی برای تدوین برنامه‌های منسجم در جهت مدیریت حوادث و بلایا، کاهش عوارض بعد از آن و بازگشت موثر مردم به زندگی باشد. هر بار و به هنگام بروز چنین حوادثی، شاهد اقدام‌هايی احساسی و کم حاصل هستیم، به طوریکه انگار نخستين بار است که از این گونه حوادث در کشور رخ می‌دهد.

توسعه روستایی همراه با جلب مشارکت مردمی

"بایدها و نبایدها" در فرآیند برنامه ریزی و اجرای طرحهای توسعه محلی و توانمندسازی (توان افزایی)​ و همچنین نحوه جلب مشارکت مردم محلی​ - تجربه ثابت نموده است که موفقیت و پایداری پروژه های عمرانی و توسعه ای منوط به مشارکت و همکاری مردم محلی است و در طراحی و برنامه ریزی ها علاوه بر ضوابط اقتصادی (صرفه اقتصادی) می بایست به شرائط اجتماعی و فرهنگی منطقه نیز توجه نمود تا شانس موفقیت پروژه های عمرانی بیشتر گردد.

نگاهی به عوامل بالا بودن آمار تلفات ناشی از حوادث رانندگی در ایران - چرخه ناقص مدیریت سوانح ترافیکی ‏

حوادث ترافیکی در عصر حاضر، رتبه ششم علل مرگ در دنیا را تشکیل می‌دهد، به طوری که سالانه بیش از ۲ میلیون نفر در جهان بر اثر این گونه حوادث از دنیا می‌روند. بنابراین عجیب نیست که موضوع تعداد قابل توجهی از مقالات و سخنرانی‌های ارائه شده به هشتمین کنگره بین‌المللی «سلامت در حوادث و بلایا»، به حوادث ترافیکی مرتبط باشد؛ آن هم در کشور ایران که حوادث ترافیکی رتبه سوم را در میان عوامل مرگ و میر دارد و در آن به گفته دکتر خدابخش احمدی‌نوده- دکترای مشاوره- رانندگی محل تخلیه خشم افراد است!‏

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :74
بازدید دیروز :349
این هفته :3130
این ماه :10089