کارگاه توانمندسازی جامعه هدف - آبان 1395 - زنجان

کارگاه توانمندسازی جامعه هدف - آبان 1395 - زنجان

سازمان بهزیستی کشور توانمندسازی را، فرایندی  هدفمند وچند بعدی که به افراد، خانواده ها و گروه ها و اجتماع در شناخت و دستیابی به منابع و فرصت ها کمک می کند تا با تغییر مطللوب شرایط، انتخابهای خود را معمول داشته و فعالانه بر محیط زندگی کنترل نسبی داشته باشند می داند.

این  سازمان با توجه به اهداف و ماموریت های خود در حوزه توانمندسازی، سالهاست که با آموزش  کلینیک های مددکاران اجتماعی درتوان افزایی جامعه هدف تلاش می کند.

به گزارش خبرنگار پرتال تخصصی مددکاری اجتماعی ایران - براین اساس معاونت اجتماعی سازمان بهزیستی استان زنجان اقدام به برگزاری كارگاه آموزشی با عنوان  "  توانمندسازی جامعه هدف"  درمورخ 13 و 14 آذرماه ١٣٩٥ در محل سالن کنفرانس ستاد بهزیستی زنجان نمود.

دراین كارگاه آموزشی  35 نفر ازمددكاران اجتماعی مراکز دولتی و کلینیک های مددکاری اجتماعی  استان زنجان شركت داشتند.

محتوای ارایه شده در این كارگاه شامل مفاهیم توانمند سازی،  ابعادتوانمندسازی ، سطوح و مراحل توانمندسازی، ضرورت توانمند سازی ،پارادایم های توانمندسازی، الزامات، شاخص ها ونتایج توانمند سازی،توانمندسازی چگونه اتفاق می افتد، ذینفع های توانمند سازی، تئوری های توانمند سازی ومدل ها وابزارهای توانمندسازی درمددکاری اجتماعی می باشد.

حسینی معاون اجتماعی بهزیستی استان ، سخنران افتتاحیه و اختتامیه این کارگاه آموزشی بود و دكتر سیدمحمدحسین جوادی استادیارگروه مددکاری اجتماعی داتشگاه علوم بهزیستی و توان بخشی تهران عهده دار تدریس این کارگاه بودند .

مسئولیت اجرای  این کارگاه را خانم معاصری کارشناس مسئول امور زنان و خانواده بهزیستی استان زنجان به همراهی خانم خدایی مسئول یکی ازکلینیک های مددکاری اجتماعی استان  برعهده داشت.

كارگاه "توانمندسازی جامعه هدف" با استفاده ازتكنیك های تسهیل گری و بازی نقش برگزار شد.


آمار و اطلاعات

بازدید امروز :43
بازدید دیروز :374
این هفته :2824
این ماه :5953