پیشگیری از آسیب های اجتماعی

زنان بی سرپرست و بد سرپرست - بخش پنجم

قوانین مربوط به مشكل زنان سرپرست خانوار - 1-7) قانونگذاری - از جمله مصوبه‌های مجلس پیرامون تأمین زنان و كودكان بی‌سرپرست ماده واحده‌ای است كه در آن دولت مكلف است نسبت به تضمین بیمه و رفاه زنان و كودكان بی‌سرپرست موضوع چهارم اصل بیست و یكم قانون اساسی اقدام و حداكثر ظرف سه ماه لایحه آن را برای تصویب به مجلس تقدیم كند. در تبصره آمده است كه دولت باید حتی‌الامكان در لایحه جهت خودكفا نمودن، بیمه‌شدگان را مورد توجه خاص قرار دهد. این قانون در تاریخ 1/8/1362 توسط مجلس شورای اسلامی تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده است.

خشونت و آسیب در کودکان و نوجوانان

کنش های خشونت بار مدرسه و جامعه به بچه ها آسیب می زندSieger, Rojas-vilches, Mckinney, & Renk, 2004) واکنش بچه ها به خشونت از سطح متوسط تا سطح شدید در نوسان است و نشانگان اختلال اضطراب پس از سانحه (PTSD) از ان جمله است. به گفته بروس پری (2004 a, 2004 e)، تجربه آسیب "سبب ایجاد پاسخ اضطراب در یک دوره زمانی بلند مدت و نامعمول می شود". رخداد خطرناک و فراتحمل که زندگی فرد یا گروهی از وابستگان نزدیک را تهدید کند آسیب به شمار می آید.

بررسی خودکشی در ایران و رابطه خودکشی با سن - جنس

علل خودکشی در ایران- در ایرن مطالعه ی دقیقی در مورد خودکشی صورت نگرفته است زیرا آمار پزشکی قانونی گویا نیست و بسیاری از افراد خودکشی افراد خانواده ی خود را ننگ و بی آبرویی تلقی کرده و از افشای آن خودکشی می کنند .